تبلیغات

ابزار منو ثابت

ابزار منو ثابت

رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت - کشف موتور موشک آپولو 11 پس از چهار دهه رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت
پیکور
صفحه اصلی
مدیر وبلاگ
تماس با ما
تبلیغات
جستجو کنید...
پرش به بالا
کدستان
 
 
 
در این وبلاگ تمامی مطالب مفید و جذاب جمع آوری می شود و برای شما قرار داده خواهد شد

کشف موتور موشک آپولو 11 پس از چهار دهه

نویسنده : مهندس عرفان ظهورطلب | تاریخ : 12:30 بعد از ظهر - 1393/04/23


بخش گم شده از سفینه ی فرود آمده بر روی ماه، دیگر جز اشیای گم شده محسوب نمی شود! بنیانگذار Amazon.com، جف بزوس، در روز جمعه اعلام کرد که یکی از موتورهای موشک F-1 توسط گروه اعزامی او در اعماق دریا پیدا شد. این موتور بخشی از موشک Apollo 11 Saturn V می باشد که اولین فضانوردان را در سال 1969 به ماه فرستاده و بر روی آن فرود آمده است. یکی از محافظان موزه و موسسه آموزشی کسموسفر در هاچینسون کانزاس که در حال حاضر این موتور در آنجا در دست ترمیم می باشد، زمانی که موتور پیدا گشت، توانست نشانه هایی را از روی یکی از محفظه های فشار آن پیدا کند و بدین صورت، کشف موتور موشک آپولو تایید شد.

در ماه مارس گذشته، گروه اعزامی بزوس هنگام مسافرت با وسیله نقلیه زیرآبی کنترل از راه دور برای کشف موتورهای راکت F-1، یک شاهکار قابل توجه از باستان شناسی صنعتی را در اعماق اقیانوس اطلس یافتند. این موتورها که از عمق 14000 پایی (4200 متری) بیرون آورده شدند، در اولین مرحله Saturn V استفاده شده بودند و هنوز هم از قدرتمند ترین موتورهای موشک های تک محفظه سوخت مایع محسوب می شوند که تاکنون توسعه یافته اند.

به گفته بزوس بر روی وب سایت این سازمان، تا به حال اجزای کافی برای ایجاد دو موتور F-1 بدست آمده است. این اجزا دربردارنده محفظه های فشار، ژنراتورهای گازی، انژکتورها، مبدل های حرارتی، توربین ها، لوله های چندلایی سوخت و سایر مصنوعات است.
جای تعجبی نیست که این اجزا پس از طی چند دقیقه کار در دمای باور نکردنی و سپس رها شدن از لبه فضاپیما به ته اقیانوس و ماندن در آب شور برای چهار دهه، دارای شکل بسیار بدی شده باشند. از آنجا که ترکیبی از آلیاژهای فلزی در ساختمان آن ها استفاده شده، حفاظت از آن ها یک فرایند دشوار می باشد، اما این محافظت نه تنها موجب حفظ یک یادآوری باارزش از عصر فضا شده، بلکه این فرصت را نیز ایجاد کرد تا بفهمیم این موتورها مربوط به کدام مامویت بوده اند.

برای خواندن به ادامه ی مطلب بروید....به گفته بزوس بر روی وب سایت این سازمان، تا به حال اجزای کافی برای ایجاد دو موتور F-1 بدست آمده است. این اجزا دربردارنده محفظه های فشار، ژنراتورهای گازی، انژکتورها، مبدل های حرارتی، توربین ها، لوله های چندلایی سوخت و سایر مصنوعات است.
جای تعجبی نیست که این اجزا پس از طی چند دقیقه کار در دمای باور نکردنی و سپس رها شدن از لبه فضاپیما به ته اقیانوس و ماندن در آب شور برای چهار دهه، دارای شکل بسیار بدی شده باشند. از آنجا که ترکیبی از آلیاژهای فلزی در ساختمان آن ها استفاده شده، حفاظت از آن ها یک فرایند دشوار می باشد، اما این محافظت نه تنها موجب حفظ یک یادآوری باارزش از عصر فضا شده، بلکه این فرصت را نیز ایجاد کرد تا بفهمیم این موتورها مربوط به کدام مامویت بوده اند.

زمانی که یکی از محافظان با استفاده از نور سیاه یک فیلتر ویژه لنز توانست شماره 2044 را از روی یکی از محفظه های فشار پیدا کند، اثبات این مدل تایید شد. با کار بیشتر و حذف خوردگی ها، "واحد شماره 2044" بر روی پایه همان محفظه آشکار شد. 2044 شماره سریال راکت می باشد که مربوط به شماره 6044 ناسا است و خلاصه اینکه این عدد مخصوص موتور شماره پنچ F-1 از آپولو 11 است.

در اعلام روز جمعه، بزوس در ستایش محافظان موزه کسموسفر گفت: "حفاظت کار پر زحمتی است که نیازمند صبر قابل توجه و توجه به جزئیات می باشد و این محافظان هر دوی این خصلت ها را داشته اند."برچسب ها : فضاپیما آپولو , پیدا شدن فضاپیما آپولو , ناسا ,
دسته بندی : آژانس فضاپیمایی امریکا (NASA) , ناسا , ربات , رباتیک ,
 

آخرین مطالب

» پلیس دبی به عینک گوگل مجهز شد!! ( 1393/07/19 )
» انرژی تاریک : اسرارآمیزترین جزء هستی، تعیین کننده پایان جهان ( 1393/07/17 )
» کشف اولین سیاره با ابرهای حاوی آب در خارج از منظومه شمسی ( 1393/07/17 )
» طراحی هواپیمای عجیب و بدون سقف در فرانسه ( 1393/07/17 )
» اسکلت دست سازی که به این مرد کمک میکند تا بلوکهای سنگین سیمانی را به آسانی بردارد! ( 1393/07/17 )
» قدرتمند ترین راکت فضایی تاریخ مجوز ساخت گرفت ( 1393/07/17 )
» فضانورد ناسا، از فضا و به صورت زنده،به سوالات شما پاسخ می دهد! ( 1393/07/17 )
» پرینتر ۳ بعدی ناسا به فضا می رود ( 1393/07/17 )
» کهکشان راه شیری تنها ۵ میلیارد سال تا بلعیده شدن فاصله دارد ! ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا به مریخ رسید ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا با هدف کاوش لایه‌های بالایی جو مریخ به فضا پرتاب شد ( 1393/07/17 )
» آسانسور ژاپن تا سال 2050 به فضا می رسد ( 1393/07/17 )
» آب موجود بر روی زمین پیش از تولد خورشید وجود داشته است ! ( 1393/07/17 )
» ناسا در پی عملی کردن فرآیند خواب عمیق در سفرهای فضایی ! ( 1393/07/17 )
» واقع شدن اولین ماهواره Swarm در سایت پرتاب با هدف مطالعه جامع در زمینه میدان مغناطیسى زمین ( 1393/07/15 )