تبلیغات

ابزار منو ثابت

ابزار منو ثابت

رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت - توسعه ی سیستم الکترونیک و رباتیک در بیمارستان ها رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت
پیکور
صفحه اصلی
مدیر وبلاگ
تماس با ما
تبلیغات
جستجو کنید...
پرش به بالا
کدستان
 
 
 
در این وبلاگ تمامی مطالب مفید و جذاب جمع آوری می شود و برای شما قرار داده خواهد شد

توسعه ی سیستم الکترونیک و رباتیک در بیمارستان ها

نویسنده : مهندس عرفان ظهورطلب | تاریخ : 02:51 بعد از ظهر - 1393/05/24امروزه وقتی عمل جراحی در بیمارستان انجام می شود ، اشخاص ابتدا ابزار مورد نیاز آن عمل جراحی را بررسی و مرتب می کنند ،سپس بعد از استریل کردن آن ها را به اتاق عمل می فرستند.به گفته ی بخش تحقیقات جهانی General Electric ،رباتها تمام این کارها را بسیار بهتر انجام می دهند. بر همین اساس به تازگی گروهی با مبلغ 2.5 میلیون دلار با وزارت بهداشت و درمان ،به مدت 2 سال حاضر به همکاری شده اند ،تا چنین ربات هایی را توسعه ببخشند.

داده های دریافت شده بر اساس موسسه پزشکی GE ، هر ساله بین 44,000 تا 98,000 بیماربه دلیل خطاهای اجتناب ناپذیر دارویی میمیرند، که برای سیستم بهداشت و درمان ایالت متحده بین 12 تا 25 بیلیون دلار هزینه دارد. این شرکت امیدوار است عامل خطای انسانی در فرایند ها را با استفاده از سیستم های رباتیک خودکار کاهش دهد. نه تنها با این کار پول و جان افراد حفظ می شود، بلکه در مدت زمان داده شده میتوان رسیدگی بیشتری به بیماران انجام داد و کارکنان برای انجام وظایف دیگر خود وقت بیشتری دارند، که مسلما ممکن است باعث بیکاری هم شود.

برای خواندن به ادامه ی مطلب بروید....قسمت اصلی این سیستم شامل مجموعه ای از تکنولوژی هایی چون رباتیک، تشخیص امواج رادیویی(RFID) و پردازش تصویر است.تمامی قسمت های سیستم به این بخش ها مرتبط خواهد بود، که به کاربران اجازه می دهد در بیمارستان های مختلف بر اساس نیاز های خودشان سیستم را ترکیب بندی کنند.بنابراین، این پروژه بر این اصل توسعه یافته که از ابتدا ربات مورد نظر کامل نیست(برنامه ی ثابتی ندارد) بلکه بر اساس نیاز کامل می شود. تمام وسایل جراحی یک شناسه ی منحصر به فرد خواهند داشت، تا به وسیله ی ربات های مخصوص قابل شناسایی باشند.یکی از مهمترین چالش هایی که در این قسمت وجود دارد این است که چگونه ربات ها ابزار ها را مدیریت و تست کنند.هر چند GE برای این مسئله هم ایده هایی در ذهن دارد.

پلت فرم حرکتی رباتیک برای مسیریابی

Lynn DeRose (کارشناس فناوری Auto-ID ) : فناوری ای که ما در آن سرمایه گزاری کرده ایم در فرایند های ساخت و تولید صنعتی استفاده خواهد شد و ما بر این باوریم که با استفاده از سطح جدیدی از هوش می توان تاثیر قابل توجهی بر بیمارستان ها گذاشت. پس از تکمیل ،یک نمونه ازمایشی از این ربات ها در بیمارستان معلولین تست خواهد شد.در یک اقدام نامرتبط با این پروژه ، دانشگاه کالیفرنیای مرکز پزشکی سانفرانسیسکو، اخیرا کارمندان داروخانه خود را با یک سیستم رباتیک جایگزین کرده است.برچسب ها : سیستم الکتر یکی بیمارستان , ربات های پزشک , ربات هایی بیمارستان , ربات های جراح ,
دسته بندی : رباتیک ,
 

آخرین مطالب

» پلیس دبی به عینک گوگل مجهز شد!! ( 1393/07/19 )
» انرژی تاریک : اسرارآمیزترین جزء هستی، تعیین کننده پایان جهان ( 1393/07/17 )
» کشف اولین سیاره با ابرهای حاوی آب در خارج از منظومه شمسی ( 1393/07/17 )
» طراحی هواپیمای عجیب و بدون سقف در فرانسه ( 1393/07/17 )
» اسکلت دست سازی که به این مرد کمک میکند تا بلوکهای سنگین سیمانی را به آسانی بردارد! ( 1393/07/17 )
» قدرتمند ترین راکت فضایی تاریخ مجوز ساخت گرفت ( 1393/07/17 )
» فضانورد ناسا، از فضا و به صورت زنده،به سوالات شما پاسخ می دهد! ( 1393/07/17 )
» پرینتر ۳ بعدی ناسا به فضا می رود ( 1393/07/17 )
» کهکشان راه شیری تنها ۵ میلیارد سال تا بلعیده شدن فاصله دارد ! ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا به مریخ رسید ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا با هدف کاوش لایه‌های بالایی جو مریخ به فضا پرتاب شد ( 1393/07/17 )
» آسانسور ژاپن تا سال 2050 به فضا می رسد ( 1393/07/17 )
» آب موجود بر روی زمین پیش از تولد خورشید وجود داشته است ! ( 1393/07/17 )
» ناسا در پی عملی کردن فرآیند خواب عمیق در سفرهای فضایی ! ( 1393/07/17 )
» واقع شدن اولین ماهواره Swarm در سایت پرتاب با هدف مطالعه جامع در زمینه میدان مغناطیسى زمین ( 1393/07/15 )