تبلیغات

ابزار منو ثابت

ابزار منو ثابت

رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت - توسعه‌ی تیم‌های رباتیکی جهت بازیابی انرژی مکان‌های حادثه‌دیده رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت
پیکور
صفحه اصلی
مدیر وبلاگ
تماس با ما
تبلیغات
جستجو کنید...
پرش به بالا
کدستان
 
 
 
در این وبلاگ تمامی مطالب مفید و جذاب جمع آوری می شود و برای شما قرار داده خواهد شد

توسعه‌ی تیم‌های رباتیکی جهت بازیابی انرژی مکان‌های حادثه‌دیده

نویسنده : مهندس عرفان ظهورطلب | تاریخ : 02:57 بعد از ظهر - 1393/06/15


توسعه‌ی تیم‌های رباتیکی جهت بازیابی انرژی مکان‌های حادثه‌دیده

به لطف توسعه‌ی تکنولوژی موبایل، درخواست کمک در هنگام حادثه تنها نیاز به یک تماس دارد، مگر اینکه حادثه‌ی مذکور موجب از کار انداختن برق برج‌های سلولی شده باشد. پژوهشگران دانشگاه فنی میشیگان، در راستای کمک به راه انداختن دوباره‌ی خطوط تلفن، گروهی از ربات‌های تیمی را به منظور بازیابی انرژی این برج‌ها و دیگر سایت‌ها و مکان‌های ارتباطی، طراحی کردند.

تلفن‌های همراه مانند یک شمشیر دولبه به نظر می‌رسند و دارای مزایا و معایب مختلفی هستند. آنها افراد را از دستگاه‌های سیمی بی‌نیاز کرده، امکان استفاده از تلفن را به مناطقی وارد کرده که قبل از آن حتی از تلگراف استفاده نمی‌شد و فراهم آمدن سرویس‌های اضطراری در مناطق دوردست را نیز امکان‌پذیر نموده است. اما مشکل در اینجاست که حادثه‌ها اغلب بر منابع برق منطقه تاثیر می‌گذارند که موجب از کار افتادن شبکه‌های موبایل می‌شود. در نتیجه برقراری ارتباط بازماندگان با سرویس‌های اضطراری بسیار مشکل خواهد شد و مسئولان نیز در ارتباط با یکدیگر متحمل سختی می‌شوند.

یکی از دلایل این مشکل آن است که برج‌های موبایل اغلب در مکان‌های تپه‌ای دوردست ساخته می‌شوند، از این رو دسترسی به آنها جهت دوباره راه‌اندازی بدون راه افتادن دوباره‌ی شبکه‌ی برق می‌تواند بسیار زمان‌گیر باشد. گروهی از محققان دانشگاه فنی میشیگان به سرپرستی استاد مهندسی مکانیک، نینا محمودیان، به راه‌حلی رسیده‌اند که در آن با استفاده از گروهی از ربات‌ها که با یکدیگر کار می‌کنند، انرژی الکتریسیته‌ی مورد نیاز برج‌های موبایل یا دیگر مناطق ایزوله در یک منطقه‌ی حادثه دیده تامین می‌شود.

برای خواندن به ادامه ی مطلب بروید....


سیستم رباتیکی فعلی دانشگاه میشیگان شامل گروهی از ربات‌های مینیاتوری است که از لامپ و پرچمی استفاده می‌کنند که توسط یک موتور کوچک برای نشان دادن برج‌های سلولی، تکان داده می‌شوند. نحوه‌ی عمل بدین صورت است که یک ربات به بررسی موانع موجود در محیط پرداخته و یک مسیر آزاد به سمت هدف را محاسبه می‌نماید، سپس راه خود را باز می‌کند. هنگامی که ربات مذکور به هدف رسید، لامپ موجود بر روی خود را روشن می‌کند. پس از آن ربات دوم از همین مسیر به محل مورد نظر می‌رسد، اما به جای روشن کردن لامپ، با ربات اول ارتباط برقرار می‌نماید. ربات دوم با استفاده از یک اتصال‌کننده ی مغناطیسی یک کابل پاور را به ربات اول متصل کرده و سپس آن را جدا نموده و تغییر مکان می‌دهد و کابل را با خود به مکان هدف دوم می‌برد و با این روند مدار را تکمیل می‌کند.

در دنیای واقعی، در این روند از ربات‌های اندازه‌ی اصلی استفاده خواهد شد و همان پروسه‌ی شرح داده شده در بالا تکرار می‌شود. محمودیان گفته است که ربات‌ها همچنین قادر به حمل باتری، ژنراتور، پانل‌های خورشیدی یا یک مبدل قدرت برای برقراری ارتباط با سیستم‌های الکتریکی ناسازگار هستند.

از دیگر کاربردهای این پروژه در عملیات نظامی می‌باشد، به طوری که این ربات‌ها می‌توانند به عنوان واحدهای قدرت رو به جلو در پیشاپیش پیاده نظام یا نیروهای ویژه به کار گرفته شوند.

گروه سازنده عنوان کرده که گام بعدی آنها سازگار نمودن این سیستم با ربات‌های بزرگ‌تر مانند ماشین‌های تانک مانند توسعه داده شده توسط مرکز تحقیقات Keweenaw میشیگان تک می‌باشد. علاوه بر این، آنها به دنبال شیوه‌هایی جهت بخشیدن توانایی شارژ یکدیگر به این ربات‌ها و سازگاری تکنولوژی‌شان برای کارهای زیردریایی هستند.

نتایج پژوهش‌های این تیم در مقاله‌ای در نوزدهمین کنگره‌ی جهانی فدراسیون بین‌المللی کنترل اتوماتیک، ارائه شد.دسته بندی : رباتیک , آژانس فضاپیمایی امریکا (NASA) , ناسا , اخبار الکترونیک , ربات , رباتیک ,
 

آخرین مطالب

» پلیس دبی به عینک گوگل مجهز شد!! ( 1393/07/19 )
» انرژی تاریک : اسرارآمیزترین جزء هستی، تعیین کننده پایان جهان ( 1393/07/17 )
» کشف اولین سیاره با ابرهای حاوی آب در خارج از منظومه شمسی ( 1393/07/17 )
» طراحی هواپیمای عجیب و بدون سقف در فرانسه ( 1393/07/17 )
» اسکلت دست سازی که به این مرد کمک میکند تا بلوکهای سنگین سیمانی را به آسانی بردارد! ( 1393/07/17 )
» قدرتمند ترین راکت فضایی تاریخ مجوز ساخت گرفت ( 1393/07/17 )
» فضانورد ناسا، از فضا و به صورت زنده،به سوالات شما پاسخ می دهد! ( 1393/07/17 )
» پرینتر ۳ بعدی ناسا به فضا می رود ( 1393/07/17 )
» کهکشان راه شیری تنها ۵ میلیارد سال تا بلعیده شدن فاصله دارد ! ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا به مریخ رسید ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا با هدف کاوش لایه‌های بالایی جو مریخ به فضا پرتاب شد ( 1393/07/17 )
» آسانسور ژاپن تا سال 2050 به فضا می رسد ( 1393/07/17 )
» آب موجود بر روی زمین پیش از تولد خورشید وجود داشته است ! ( 1393/07/17 )
» ناسا در پی عملی کردن فرآیند خواب عمیق در سفرهای فضایی ! ( 1393/07/17 )
» واقع شدن اولین ماهواره Swarm در سایت پرتاب با هدف مطالعه جامع در زمینه میدان مغناطیسى زمین ( 1393/07/15 )