تبلیغات

ابزار منو ثابت

ابزار منو ثابت

رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت - تشکیل تیمی از ربات های "swarmies" ناسا جهت انجام اکتشافات فضایی رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت
پیکور
صفحه اصلی
مدیر وبلاگ
تماس با ما
تبلیغات
جستجو کنید...
پرش به بالا
کدستان
 
 
 
در این وبلاگ تمامی مطالب مفید و جذاب جمع آوری می شود و برای شما قرار داده خواهد شد

تشکیل تیمی از ربات های "swarmies" ناسا جهت انجام اکتشافات فضایی

نویسنده : مهندس عرفان ظهورطلب | تاریخ : 04:08 بعد از ظهر - 1393/07/12


محققان ناسا تصمیم دارند تا از مجموعه ای از ربات های خودمختار برای گشت زنی در پیرامون سیارات جهت کشف منابع و مواد استفاده کنند، به همین جهت پیش از فرستادن آنها به فضا به تست آنها بر روی سیاره خودمان (زمین) اقدام نموده اند. ربات های ملقب به swarmies برای بررسی جداگانه هر منطقه طراحی شده اند، چنانکه آنها چیز باارزشی را بیایند با ارسال سیگنال همدیگر را خبر کرده و سپس به تقسیم وظایف جمع آوری مواد و برگرداندن آن به پایگاه را انجام می دهند.

در حال حاضر چهار نمونه از این ربات ها ساخته شده است که هر کدام شامل وبکم، سیستم وای-فای برای برقراری ارتباط با یکدیگر و واحد GPS هستند. این ربات ها در حال حاضر در پارک خودروی خالی در مرکز فضایی کندی مستقر شده اند و این تست ها تنها برای اثبات اینکه نرم افزار آنچنان که می بایست کار کرده و ربات ها چنانکه انتظار می روند عمل می کنند یا خیر.

در این تست ها ربات ها در پی قطعات بارکد از کاغذ هستند. با این حال، ربات های مشابه آینده بر روی یک سیارک همچون ماه یا مریخ جهت اسکن مداوم سطح برای یافتن آب، منابع سوختی یا دیگر فرآورده های حیاتی در یک دور ماموریت مستقر می شوند.

برای خواندن به ادامه ی مطلب بروید....Cheryle Mako، رهبر این پروژه و از مهندسان کندی می گوید:" ما در حال ورود به فازی هستیم که در آن به انجام آزمایشات زیادی برای جمع آوری داده ها کار می کنیم که همه چیز جلوتر از برنامه بخوبی پیش می رود. از دیدگاه تحقیقاتی ما در نقطه صحیحی هستیم و گام های بلندی را ساخته ایم."

حتی قبل از اینکه یک ربات وارد فاز تحقیقات فضایی شود، مهندسان از یک شبیه سازی کامیپوتری استفاده می نمایند تا به تست نرم افزار جستجوی و جمع آوری این ربات ها برای اطمینان از اینکه الگوریتم ها آنچه را که قرار است انجام می دهند. بطور مشابه، محققان می توانند همچنین به شبیه سازی یک شبکه بزرگتر از ربات های مجازی بدون نیاز به ساخت ناوگان بزرگی از آنها برای ارزیابی رفتارشان اقدام نمایند.

ربات RASSOR  ناسا

پس از انجام یک سری آزمون ها، عناصر دیگر به برنامه معرفی خواهند شد تا مشاهده کنند که نرم افزار چه اندازه برای تفسیر ربات های نقلیه مختلف خوب کار می کند، همچنین قرار است ربات RASSOR ناسا (تصویر بالا) به آزمون ها ملحق شود. RASSOR یک ربات نقلیه مفهومی طراحی شده توسط ناسا است که با تکنیک های مختلف آزمایشی به حفر درون سطح ماه و مریخ و جمع آوری مواد مفید اقدام می کند.

در روند فعلی از گروه قابلیت های پهپادها و ربات ها، ربات های Swarmies ناسا نشان دهنده مفاهیم جدیدی از آنالیز برای کاربردهای بالقوه اکتشافات فضایی هستند. یعنی، با استفاده از تعدادی واحدهای کوچکتر که هر کدام دارای قابلیت های خاص خودشان هستند، و ترکیب آنها نتیجه یک آپشن ارزان تر و قدرتمندتر نسبت به ارسال یک تک وسیله نقلیه بزرگ می باشد.

مریخ نورد Curiosity یکی از این موارد است، این مریخ نورد اساسا در سایز یک خودروی کوچک است و لجستیکی سنگین و دشوار برای حرکت در پیرامون می باشد. ربات هایی مانند swarmies و RASSOR بسیار کوچکتر هستند و تنها با چند ابزار و هدف مشخص تر ساخته شده اند.

مهندسان ناسا نشان داده اند که از گروه ربات های swarmies ممکن است در سطح سیاره خودمان همچون بازرسی خط لوله و شاه لوله آب، با قابلیت هایشان به سرعت و بدون خطر به بازرسی در فضای تنگ و تونل های طویل کاربردی باشند. همچنین ممکن است این ربات ها برای وظایف پرمخاطره جستجو و نجات مناسب باشند.

منبع : gizmagبرچسب ها : ناسا , ربات ناسا , فضا , ماه , مریخ ,
دسته بندی : فضا , آژانس فضاپیمایی امریکا (NASA) , ربات ناسا , ناسا , ربات , رباتیک , اخبار الکترونیک , درایور uln 2003 , رباتیک ,
 

آخرین مطالب

» پلیس دبی به عینک گوگل مجهز شد!! ( 1393/07/19 )
» انرژی تاریک : اسرارآمیزترین جزء هستی، تعیین کننده پایان جهان ( 1393/07/17 )
» کشف اولین سیاره با ابرهای حاوی آب در خارج از منظومه شمسی ( 1393/07/17 )
» طراحی هواپیمای عجیب و بدون سقف در فرانسه ( 1393/07/17 )
» اسکلت دست سازی که به این مرد کمک میکند تا بلوکهای سنگین سیمانی را به آسانی بردارد! ( 1393/07/17 )
» قدرتمند ترین راکت فضایی تاریخ مجوز ساخت گرفت ( 1393/07/17 )
» فضانورد ناسا، از فضا و به صورت زنده،به سوالات شما پاسخ می دهد! ( 1393/07/17 )
» پرینتر ۳ بعدی ناسا به فضا می رود ( 1393/07/17 )
» کهکشان راه شیری تنها ۵ میلیارد سال تا بلعیده شدن فاصله دارد ! ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا به مریخ رسید ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا با هدف کاوش لایه‌های بالایی جو مریخ به فضا پرتاب شد ( 1393/07/17 )
» آسانسور ژاپن تا سال 2050 به فضا می رسد ( 1393/07/17 )
» آب موجود بر روی زمین پیش از تولد خورشید وجود داشته است ! ( 1393/07/17 )
» ناسا در پی عملی کردن فرآیند خواب عمیق در سفرهای فضایی ! ( 1393/07/17 )
» واقع شدن اولین ماهواره Swarm در سایت پرتاب با هدف مطالعه جامع در زمینه میدان مغناطیسى زمین ( 1393/07/15 )