تبلیغات

ابزار منو ثابت

ابزار منو ثابت

رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت - بررسی کوادکوپتر-کوادروتور-ربات پرنده فانتوم رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت
پیکور
صفحه اصلی
مدیر وبلاگ
تماس با ما
تبلیغات
جستجو کنید...
پرش به بالا
کدستان
 
 
 
در این وبلاگ تمامی مطالب مفید و جذاب جمع آوری می شود و برای شما قرار داده خواهد شد

بررسی کوادکوپتر-کوادروتور-ربات پرنده فانتوم

نویسنده : مهندس عرفان ظهورطلب | تاریخ : 02:16 بعد از ظهر - 1393/01/15


می توانید این ماشین های پرنده را کوادکوپتر.کوادروکوپتر یا کوادروتور صدا بزنید ولی هرچه باشد، مدل فانتوم، یک هوانورد کنترلی خاص، شیک، کوچک و مجهز از شرکت دی-جی-آی است. اولین خبر های فانتوم مربوط به دو ماه پیش و در زمانی است که به صورت رسمی آزمایش شد. حالا از زبان کسی که شخصا با این کوادکوپتر کار کرده گزارش زیر را ارائه می دهیم.

 


تجربه پرواز و هدایت این کوادکوپتر بسیار جذاب و جالب است، وقتی بسته بندی فانتوم را باز می کنید متوجه می شوید که نیاز به مونتاژ دارد؛ مثلا پروانه ها، پایه ها و دوربین را باید خودتان جا بزنید، سپس باید از وب سایت دی-جی-آی فیلم آموزش پرواز فانتوم را که خیلی خوب هم تهیه شده، دانلود کنید. یک ویدئو دستوالعمل های شروع پرواز هم وجود دارد که برای اطمینان می توانید آن را نیز ببینید؛ هنگام پرواز متوجه می شوید که این دستورالعمل ها چقدر مفید است.

برای خواندن به ادامه ی مطلب بروید.... 


قابلیت های فانتوم، با نصب یک دوربین که روی یک پایه زانویی حرکت می کند، قابل ارتقا است و آن را به یک پلت فرم نظارت هوایی کارامد تبدیل می کند، البته این پایه جای کافی برای حمل باتری پشتیبان را ندارد.

اگرسطح زمین ناهموار باشد، کمی سخت فرود می آید که برای رفع این مشکل باید پایه های مخصوص را نصب کنید. نکته دیگر این که دوربین سروته نصب می شود وبرای داشتن تصویر درست باید حالت وارونه دوربین فعال شود.

 

روال راه اندازی به این صورت است که آن را روی یک سطح صاف گذاشته و سپس ریموت کنترل آن را روشن می کنیم. آنگاه باتری 11 ولتی آن را که 2200 میلی آمپر جریان تولید می کند و از نوع پلیمر- یون هست را وصل می کنیم. سپس فانتوم سیستم های خود را چک می کند، سیستم موقعیت یاب را فعال نموده و با ریموت کنترل خود ارتباط برقرار می نماید. این کار را که انجام داد، چراغ قرمزی که روی بدنه قراردارد، روشن می شود که یعنی آماده پرواز است. اما اگر چراغ چشمک بزند به این معنی است که نتوانسته ماهواه های فرستنده جی-پی-اس را پیدا کند. یک سری الگوهای روشن و خاموش شدن دیگر نیز دارد که در دستورالعمل های استفاده از آن، توضیح داده شده است.

متاسفانه روی کنترل آن نمایشگری وجود ندارد که پیام ها را نشان دهد و باید از روی نحوه چشمک زدن چراغ وضعیت آن را بفهمیم.

خوشبختانه اگرسیگنال های جی-پی-اس را کاملا دریافت نکند، باز هم می تواند پرواز نماید و اگر موقع فرود آمدن به شاخه های درختان برخورد کند، آسیب چندانی نمی بیند. در هر صورت اگر آن را در یک زمین باز برده و امواج ماهواره ها به خوبی به آن برسد، می تواند با سرعت حدود 40 کیلومت در ساعت رو به جلو حرکت کند و تا ارتفاع بسیار زیادی بالا برود. باتری آن، 10دقیقه عمر می کند و روی کنترلش دو عدد جوی استیک وجود دارد.

آسان کردن پرواز، گزینه ای است که در حالت پرواز با جی-پی-اس فعال می شود و می تواند جهت باد را تشخیص داده و اینرسی کوادکوپتر را کنترل کند، به طوری که وقتی دستور توقف می دهیم، به سرعت و بدون به هم خوردن تعادل بایستد.
قبل از این که باتری تمام شود یا زمانی که از رنج 300 متر کنترلر فرستنده خارج می گردد، به صورت اتوماتیک به سمت نقطه ای که از آن بلند شده، بر می گردد.


قسمت جالب فانتوم جهت یابی هوشمند آن است؛ برای مثال وقتی دستور پیچیدن به چپ را می دهید، اگر پشت فانتوم به سمت شما باشد به سمت چپ شما به درستی می پیچد ولی اگر فانتوم روبروی شما باشد و دستور پیچیدن به چپ را بدهید، سمت چپ فانتوم سمت راست شما می شود و کوادکوپتر در جهت مخالف چیزی که می خواستید حرکت می کند ولی وقتی جهت یابی هوشمند فعال شد، مهم نیست فانتوم روبروی شماست یا پشت به شما، چون همیشه در جهت درست حرکت می کند.

لرزش پروانه ها بر فیلم برداری تاثیر دارد که به توصیه سازنده که طی یک ویدئو اعلام شده، اگر دوربین را روی حالت 60 فریم تنظیم نمایید و حالت جی-پی-اس غیر فعال باشد، این اثر کاهش می یابد.


نقاط قوت فانتوم:

  • بدنه ی محکم
  • راحتی سرهم کردن قسمت های مختلف
  • قابلیت افزودن امکانات اضافی
  • ذخیره نقطه شروع پرواز
  • جهت یابی هوشمند
  • جوی استیک های کنترل
  • کارایی بالا
  • پیام هایی که از طریق چراغ چشمک زن انتقال می یابد

در زیر می توانید ویدئویی را که به وسیله فانتوم ضبط شده، مشاهده نمایید:برچسب ها : بررسی کوادکوپتر فانتوم , کوادکوپتر فانتوم , بررسی ربات پرنده فانتوم , بررسی کوادروتور فانتوم ,
دسته بندی : اخبار کوادکوپتر , ربات , رباتیک , اخبار الکترونیک , کوادروتور , کوادکوپتر , ربات پرنده , رباتیک , کوادکوپتر فانتوم ,
 

آخرین مطالب

» پلیس دبی به عینک گوگل مجهز شد!! ( 1393/07/19 )
» انرژی تاریک : اسرارآمیزترین جزء هستی، تعیین کننده پایان جهان ( 1393/07/17 )
» کشف اولین سیاره با ابرهای حاوی آب در خارج از منظومه شمسی ( 1393/07/17 )
» طراحی هواپیمای عجیب و بدون سقف در فرانسه ( 1393/07/17 )
» اسکلت دست سازی که به این مرد کمک میکند تا بلوکهای سنگین سیمانی را به آسانی بردارد! ( 1393/07/17 )
» قدرتمند ترین راکت فضایی تاریخ مجوز ساخت گرفت ( 1393/07/17 )
» فضانورد ناسا، از فضا و به صورت زنده،به سوالات شما پاسخ می دهد! ( 1393/07/17 )
» پرینتر ۳ بعدی ناسا به فضا می رود ( 1393/07/17 )
» کهکشان راه شیری تنها ۵ میلیارد سال تا بلعیده شدن فاصله دارد ! ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا به مریخ رسید ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا با هدف کاوش لایه‌های بالایی جو مریخ به فضا پرتاب شد ( 1393/07/17 )
» آسانسور ژاپن تا سال 2050 به فضا می رسد ( 1393/07/17 )
» آب موجود بر روی زمین پیش از تولد خورشید وجود داشته است ! ( 1393/07/17 )
» ناسا در پی عملی کردن فرآیند خواب عمیق در سفرهای فضایی ! ( 1393/07/17 )
» واقع شدن اولین ماهواره Swarm در سایت پرتاب با هدف مطالعه جامع در زمینه میدان مغناطیسى زمین ( 1393/07/15 )