تبلیغات

ابزار منو ثابت

ابزار منو ثابت

رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت - پهپاد جاسوسی Sticky spy، با توانایی فرود بر روی دیوار یا سقف رباتیک آسان,دانلود پروژه های الکترونیک,عرفان ظهورطلب,رباتیک رشت
پیکور
صفحه اصلی
مدیر وبلاگ
تماس با ما
تبلیغات
جستجو کنید...
پرش به بالا
کدستان
 
 
 
در این وبلاگ تمامی مطالب مفید و جذاب جمع آوری می شود و برای شما قرار داده خواهد شد

پهپاد جاسوسی Sticky spy، با توانایی فرود بر روی دیوار یا سقف

نویسنده : مهندس عرفان ظهورطلب | تاریخ : 10:55 قبل از ظهر - 1393/04/23


میکرو پهپاد ها (پرنده های بدون سرنشین کوچک)، دارای قابلیت حرکت در فضاهای تنگ از جمله داخل ساختمان ها می باشند و برای تجسس های گسترده ی نظامی و کاربردهای جستجو و نجات به کار می روند. با این حال، این پهپادها (UAV)، برای رسیدن به پتانسیل کامل خود، نیازمند یادگیری نحوه ی نشستن در مناطق ناهمواری هستند که همیشه دارای سطح افقی برای فرود نمی باشند. تیمی از دانشمندان، شروع به برداشتن گامی بزرگ در جهت انجام درست این عمل کرده اند که در آن، توسعه ی کوآدکوپتر با مکانیزمی انجام می پذیرد که اجازه می دهد تا این پرنده، بر روی دیوار یا سقف فرود بیاید، برای مدتی بنشیند و پس از آن دوباره پرواز کند.

مکانیزم فرود با استفاده از همان چسبندگی خشک(dry adhesive) مورد استفاده در "ربات Stickybot الهام گرفته از مارمولک خانگی" همراه با ترکیبی از تاندون های هم تراز شده، این امکان را برای کوادکوپتر فراهم می آورد که به سطوح بسیاری بچسبد و در جای خود باقی بماند. هنگامی که با نقطه مسطح در هر زاویه ای برخورد می کند، ماده چسباک مستقر شده و تاندونها سفت تر و متراکم تر می شوند که به این شکل، اصطکاک سطحی کافی را به منظور شکل گیری یک چسبندگی قوی ایجاد می کند. همچنین شدت ضربه ی فرود، چندین فنر را فشرده و آن ها را به سطح قفل می کند، بنابراین آن ها می توانند بعدا موجب رها شدن کوادکوپتر از سطح فرود و برخاستن آن شوند. خوشبختانه، این فرآیند هیچ انرژی اضافی ای را مصرف نمی کند، چون کوآدکوپتر از انرژی جنبشی خود، هم در راه اندازی و هم در رها کردن مکانیزم فرود استفاده می کند.

برای خواندن به ادامه ی مطلب بروید....بنابراین تصور کردن یک پهپاد مجهز به میکروفن، با پرواز به سمت یک پنجره باز و چسباندن خود به زیر یک میز، آن هم بدون دیده شدن، کار سختی نیست، اما توانایی چسبیدن به دیوار و سقف، از دیگر برنامه های کاربردی جاسوسی می باشد. امکان فرود بر روی هر سطح، اجازه می دهد که کوادکوپتر در مصرف انرژی صرفه جویی کند یا زمانی را برای شارژ کردن باتری داخلی در نظر بگیرد، حتی وقتی که شرایط فرود مطلوب نیست. همچنین آن را قادر به پیدا کردن پناهگاهی بهتر در آب و هوای ناملایم و یا زیر آوار در یک منطقه سانحه دیده می کند.

این پروژه، تلاش مشترک بین آزمایشگاهی در دانشگاه های استنفورد، مریلند و MIT است – تا اندازه ای بودجه آن توسط آزمایشگاه تحقیقات ارتش ایالات متحده و بنیاد ملی علوم تامین می شود. در واقع، آزمایشگاه Biomimetics Dexterous Manipulation دانشگاه استنفورد، قبلا یک روش مشابه برای مکانیزم فرود هواپیمای با بال ثابت و همچنین سیستم ربات Stickybot بالارونده از دیوار تجربه کرده بودند، بنابراین، این یک پیشرفت طبیعی برای تیم توسعه دهنده بود.

ویدئوی زیر نشان می دهد که چگونه کوآدکوپتر می تواند بر روی یک سطح صاف و هموار از اکریلیک، در یک زاویه و یا وارونه فرود آید، اما این تیم امیدوار است تا بتواند آن را به چسبیدن به نقطه هایی با سطوح ناهموار ارتقا دهد، در فاصله دور از نقطه فرود، پرواز کند و حتی در امتداد دیوار بخزد.

دانلود کلیپبرچسب ها : ربات جاسوس , جاسوسی , ربات جاسوسی ,
دسته بندی : ربات , رباتیک , رباتیک ,
 

آخرین مطالب

» پلیس دبی به عینک گوگل مجهز شد!! ( 1393/07/19 )
» انرژی تاریک : اسرارآمیزترین جزء هستی، تعیین کننده پایان جهان ( 1393/07/17 )
» کشف اولین سیاره با ابرهای حاوی آب در خارج از منظومه شمسی ( 1393/07/17 )
» طراحی هواپیمای عجیب و بدون سقف در فرانسه ( 1393/07/17 )
» اسکلت دست سازی که به این مرد کمک میکند تا بلوکهای سنگین سیمانی را به آسانی بردارد! ( 1393/07/17 )
» قدرتمند ترین راکت فضایی تاریخ مجوز ساخت گرفت ( 1393/07/17 )
» فضانورد ناسا، از فضا و به صورت زنده،به سوالات شما پاسخ می دهد! ( 1393/07/17 )
» پرینتر ۳ بعدی ناسا به فضا می رود ( 1393/07/17 )
» کهکشان راه شیری تنها ۵ میلیارد سال تا بلعیده شدن فاصله دارد ! ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا به مریخ رسید ( 1393/07/17 )
» فضاپیمای MAVEN ناسا با هدف کاوش لایه‌های بالایی جو مریخ به فضا پرتاب شد ( 1393/07/17 )
» آسانسور ژاپن تا سال 2050 به فضا می رسد ( 1393/07/17 )
» آب موجود بر روی زمین پیش از تولد خورشید وجود داشته است ! ( 1393/07/17 )
» ناسا در پی عملی کردن فرآیند خواب عمیق در سفرهای فضایی ! ( 1393/07/17 )
» واقع شدن اولین ماهواره Swarm در سایت پرتاب با هدف مطالعه جامع در زمینه میدان مغناطیسى زمین ( 1393/07/15 )